Loading…

Стільниця зі штучного каменю: що потрібно знати покупцеві

Почати
';

Багато сучасних дизайнерів при виборі матеріалу стільниці для кухні, ванної кімнати або підвіконня, зупиняються на штучному камені. Зрозуміти такий вибір легко: якщо порівняти користувацькі характеристики цього матеріалу і виробів з ДСП, металевих і скляних робочих поверхонь, стільниць з натурального каменю, акрилу.

Розглянемо, чим же натуральний камінь такий хороший, на прикладі кварциту і кварцового каменю Caesarstone.

Міцність і довговічність

Основна конкурентна боротьба за покупця відбувається між кухонними поверхнями з кварцового каменю, мармуру і граніту. Дійсно, ці матеріали - одні з найбільш затребуваних серед стільниць з каменю. І якщо розглядати їх характеристики міцності і довговічності, штучний Caesarstone на голову вище своїх конкурентів.

Справа в тому, що унікальна технологія вібропресування, яка використовується для виробництва Caesarstone, дозволила отримати дуже міцний матеріал. Таким чином, міцність на вигин цього штучного каменю більше ніж у вісім разів перевищує мармур і в три - граніт. А по міцності на удар кварцовий камінь перевершує мармур більш ніж в чотири рази, а граніт - в два.

І це дуже важливо. Особливо для кухонних стільниць, де міцність, стійкість до перепадів температур і захист від вологи - необхідний мінімум характеристик, які потрібні для того, щоб стільниця служила багато років. Особливо це стосується скла, який ми не рекомендуємо використовувати там, де планується обробляти продукти і готувати. Адже поверхні зі скла дуже тендітні і не витримують великих навантажень.

Варто відзначити і високу температуру, яку може витримати стільниця з кварциту. Її граничне значення становить 1200 ° C. Тим не менш, не рекомендується ставити на поверхню гарячий посуд, створюючи різкий температурний перепад. Це стосується не тільки кварциту, а й інших матеріалів.

Гарний зовнішній вигляд і гамма кольорів штучного каменю

стільниця, штучний камінь стільниця з кварциту стільниця кварц

Велика кількість забарвлень і текстури робочих поверхонь кухонь або ванних кімнат також слід враховувати як критерій вибору. У цьому випадку вибір матеріалу залежить виключно від смакових уподобань покупця.

З мармуром Ви отримаєте унікальний малюнок плити, що не має аналогів. У цьому полягає як перевага, так і недолік цього матеріалу. Кварцит та кварцовий камінь Caesarstone мають велику палітру кольорів. З таким вибором кольорів підібрати стільницю для ванної або кухні можна під будь-який інтер'єр.

Популярні колекції Caesarstone:

 • Classico
 • 4033 Rugged Concrete
 • 6046 Moorland Fog
 • Motivo
 • Concetto

З популярних колекцій кварциту можна виділити наступні:

 • RUSCELLO Collection
 • RENAISSANCE Collection
 • Ukrainian Collection
 • CLASSIC Collection
 • CONTEMPO Collection
 • LUMINOSO Collection
 • BAROQUE Collection
 • MOVIMENTO Collection

Окремо варто відзначити скло. За своєю красою воно не поступається каменю. Скло має, так само як і кварцит, велику кількість кольорів, малюнків, візерунків. Деякі виробники імітують за допомогою скла натуральний камінь. Крім того, процес виготовлення стільниць зі скла дозволяє отримати унікальні форми.

стільниця зі скла

Ремонт і реставрація стільниць зі штучного каменю

Від подряпин, сколів та інших пошкоджень ніхто не може убезпечити себе на 100%. Тому можливість реставрації дрібних пошкоджень, особливо для кухонних стільниць, залишається актуальною.

Найкраще піддається відновленню мармур. Граніт і, особливо, кварцит - дуже щільні матеріали. Тому реставрація штучного каменю складне, але здійсненне завдання. Наша компанія вже багато років займається доглядом та реставрацією стільниць, тому в разі утворень сколів і подряпин - можете звертатися до нас.

Практично не піддається реставрації такий матеріал, як скло. Робочі поверхні зі скла досить крихкі. А в разі пошкодження Вам доведеться міняти всю поверхню.

Гігієнічні якості штучного каменю

Стільниці у ванних кімнатах і кухнях постійно контактують з вологим середовищем. Дуже важливо, щоб волога не вбиралася і не створювала умови для розвитку бактерій і грибка. Адже бактерії, і особливо грибок, можуть завдати шкоди здоров'ю людини.

Такі матеріали, як скло, нержавіюча сталь, граніт і кварцит не мають пор. Вода не затримується на поверхні, не вбирається і легко видаляється. А ось мармур і особливо бюджетні плити з ДСП можуть поглинати воду.

Для того щоб мармур придбав вологовідштовхувальні властивості, його необхідно обробляти спеціальними засобами.

Особливості догляду за штучним каменем

За стільницею з кварциту і кварцового каменю легко доглядати. Для щоденного догляду досить протирати її засобами з аміаком, або ж звичайною водою з милом. Не рекомендується, як і в випадку з мармуром, використовувати абразивні засоби.

Мармур з часом може каламутніти. Для попередження помутніння рекомендується регулярно проводити чистку спеціальною косметикою і час від часу його полірувати.

стільниця з мармуру

Скло також має свої особливості догляду. Справа в тому, що на склі видно найменші плями, розводи і відбитки пальців. Щоб поверхня залишалася чистою, її необхідно постійно протирати. Буквально кожен раз як Ви будете її використовувати.

Вартість стільниці

Серед усіх варіантів стільниць, найдоступнішим варіантом, напевно, залишається ДСП. Але ми не розглядаємо бюджетні моделі. Вироби з каменю, скла і ДСП знаходяться в різних "вагових" категоріях.

Якщо ви при виборі стільниці з каменю орієнтуєтеся на ціну, зверніть увагу на кварцит. Цей штучний матеріал набагато дешевше натурального мармуру або граніту, а за якісними характеристиками їм не поступається.

Висновок

Як бачимо, стільниці зі штучного каменю становлять серйозну конкуренцію мармуру, граніту, акрилу і скла. І залишають далеко позаду вироби з ДСП або нержавіючої сталі.

Підсумуємо. Кварцит можна і потрібно купувати для кухонної стільниці, хоча б тому, що він:

 • довговічний
 • міцний
 • красивий
 • не боїться високих температур
 • кварцит гігієнічний
 • за ним легко доглядати
 • велика палітра кольорів
 • доступний (в порівнянні з натуральним аналогом)

Якщо ви хочете дізнатися більше про штучний камінь, скористайтеся контактними даними. Виїзд фахівця Marble World по Києву зі зразками кварциту, граніту або мармуру - безкоштовний.

Читайте також

Стільниця Caesarstone

Читайте далі

Стільниця у ванну – який матеріал обрати

Читайте далі
столешница для кухни, кухонная столешница, столешница

Стільниця для кухні: варіанти кріплення мийки

Читать дальше

Залишились питання? Зв’яжіться з нами!

Заповніть контактну форму для отримання консультації від фахівця.

×

×