Loading…

Стільниця у ванну – який матеріал обрати

Почати
';

Зробити ванну кімнату по справжньому зручною і функціональною допоможе стільниця. Дійсно, така робоча поверхня відмінно виконує своє основне завдання: на ній можна зручно розмістити засоби гігієни. Як правило, під стільницею розташовують каркас з навісними полицями. Це значно підвищує функціональність і зручність ванної кімнати.

Незважаючи на очевидні переваги стільниць перед класичними варіантами облаштування ванної кімнати, такі робочі поверхні стали користуватись попитом відносно недавно. На сьогодні перед покупцем стоїть складний вибір, якому матеріалу віддати перевагу. Спробуємо розібратися в цих питаннях.

Стільниця в ванну зі штучного каменю

столешница в ванную, столешница, стільниця

Штучний камінь (наприклад: кварцит), користується чималим попитом. Плита з кварциту для ванної поєднує в собі красу натурального каменю і прекрасні експлуатаційні якості. Розглянемо їх докладніше:

  • Стільниці для ванної з кварциту дуже міцні. Незважаючи на те, що вимоги до міцності у ванних плит значно нижчі, ніж у кухонних, проте такий критерій, на нашу думку, є дуже важливою перевагою
  • Штучний камінь кварцит має мінімальну пористість. Ця особливість не дозволяє накопичуватися і вбиратися воді. Отже, на поверхні не будуть з'являтися шкідливі мікроорганізми і грибок
  • Підібрати робочу поверхню для ванної кімнати з кварциту і створити унікальний інтер'єр досить легко. Цьому сприяє великий вибір кольорів і текстури

Стільниця у ванну з натурального каменю

столешница в ванную, мрамор, мраморная столешница, стільниця мармур

Натуральний камінь як матеріал для виробництва робочої поверхні також володіє хорошими експлуатаційними характеристиками. Як правило, застосовують граніт чи мармур. Перший варіант, граніт, - хороший матеріал для стільниці. Характеристики граніту схожі зі штучним каменем, але вартість його вища.

Для поціновувачів вишуканих матеріалів підійде мармур. В цьому випадку доведеться неабияк розщедритися як на покупку такої поверхні, так і на її утримання. Правильний догляд за стільницею з мармуру на багато років збереже її в первозданному вигляді. Але для цього, слід дотримуватися певних правил: не проливати на неї барвників, підібрати відповідні миючі засоби. Крім того, пористий матеріал добре вбирає рідину, тому слід якомога швидше протирати поверхню від пролитого барвника і проводити час від часу полірування мармуру.

Інші матеріали

столешница, ванная, стільниця, скло

Стільниця зі скла

Скло, як матеріал для стільниць у ванну має багато переваг:

  • красивий і легкий зовнішній вигляд
  • скло не боїться вологи
  • на такій поверхні складно залишити подряпину
  • стійкість до хімічних речовин

Тим не менш, цей матеріал має один суттєвий недолік: в порівнянні з натуральним або штучним каменем - скло крихке. Крім того, такі стільниці не передбачають підгонку під раковини, а поставляються з нею в комплекті. Таким чином, не кожному інтер'єру і планування підійде такий варіант.

Стільниця з ДСП

Напевно, найдоступніший варіант організації робочого простору у ванній кімнаті. Але вироби з ДСП не терплять вологи. Тому сучасні вироби з цього матеріалу обробляють і вкривають спеціальним захисним шаром. Якщо ви зважилися на покупку плити з ДСП, будьте уважні і уникайте подряпин і сколів.

Висновок

Щоб було простіше зробити вибір, візьмемо за критерій такі якості матеріалу як міцність, гарний зовнішній вигляд і ціна. Оптимальним співвідношенням таких якісних характеристик може похвалитися штучний камінь кварцит. Якщо ви можете дозволити собі витратити більше грошей на стільницю для ванної, зверніть увагу на натуральний граніт чи мармур. Але слід пам'ятати, що мармур вимагає особливого догляду.

Окремо варто відзначити варіант робочої поверхні зі скла. Незважаючи на свої високі експлуатаційні характеристики, скло не витримує великих навантажень. А особливості його обробки і монтажу обмежують варіанти використання таких поверхонь в певних інтер'єрах.

Якщо ж Ви хочете максимально заощадити, то варіант з ДСП якраз для Вас. Але пам'ятайте, що Вам доведеться постійно стежити за тим, щоб на такій стільниці не утворювалися подряпини і відколи. Крім того, термін експлуатації стільниць з ДСП невеликий.

Як бачимо, стільниці з натурального або штучного каменю - оптимальне рішення для ванних кімнат. Однак ми залишаємося при думці, що вибір матеріалу повинен залежати від уподобань і бажань клієнта.

Особиста консультація

Заповніть контактну форму для отримання консультації від фахівця.

×

×