Loading…

Стільниця для кухні: варіанти кріплення мийки

Почати
';

Способи кріплення мийки до стільниці можна розділити на два найпопулярніших варіанти: накладної та такої, що вбудовується. Вони найбільш практичні, зручні і красиві. Основною вимогою при сучасному монтажі кухонної стільниці залишається відсутність слідів в місці кріплення, стиків, щілин і зазорів.

Монтаж накладної мийки (або верхнього кріплення)

Такий спосіб монтажу мийки на кухонну стільницю є найпростішим і доступними.

Варіант установки зверху використовують в стільницях з ДСП. Для таких недорогих виробів цей спосіб установки – єдино можливий. Наявність же на ринку великої кількості мийок під накладний варіант монтажу призвело до того, що даний метод часто використовують і для стільниць з каменю.

Переваги та недоліки накладної мийки для кухні:

 • Доступність і великий вибір мийок
 • Матеріал мийки не має значення
 • Монтаж не викликає особливих труднощів
 • Сумнівні естетичні властивості (така мийка виглядає буденно)
мойка, верхнее крепление, нижнее крепление, накладная мойка, мойка под столешницу

Монтаж під стільницю

Наступний варіант монтажу мийки для кухні та ванної, який ми розглянемо, монтаж під стільницю. Умовно його можна розділити на два види: монтаж знизу під стільницю або врівень з нею.

Монтаж знизу під стільницю

кухонная мойка, монтаж под столешницу

Назва цього способу говорить сама за себе. Мийка втоплена в стільницю на 2-3 мм. Отвір роблять за формою мийки, яку встановлюють, і підклеюють знизу. Є відмінним варіантом для стільниці зі штучного каменю, наприклад, кварциту.

Особливості такого варіанту:

 • Мийка виглядає дійсно красиво. Її краї не виступають над поверхнею
 • Кухонною мийкою зручно користуватися
 • Такі мийки вимагають особливого догляду. Особливо, якщо вони виготовлені з кераміки або металу

Монтаж на одному рівні зі стільницею

Мийка, при такому монтажі, встановлюється врівень з кухонною стільницею. Таким чином виходить практично рівна поверхня на місці стику. Переваги та недоліки такого варіанта, як і в способі кріплення знизу, схожі:

 • Робоча зона виглядає привабливо
 • Мийка зручна і функціональна
 • Конструктивні особливості вимагають ретельного догляду в місцях кріплення. Справа в технології вирізу з запасом в міліметри і утворенням щілини по краю. Таку щілину заповнюють силіконом, який з часом темніє.

Який варіант кріплення мийки вибрати для кухонної стільниці?

Якщо ви хочете провести монтаж мийки на стільницю з ДСП, то іншого варіанту, крім накладного, у вас не буде.

Якщо у вас є кам’яна стільниця, або ви тільки хочете вибрати і купити стільницю з кварциту, граніту або мармуру, зверніть увагу на те, що:

 • Для монтажу під стільницю краще підібрати мийку, спеціально для цього призначену. Не варто купувати стандартну стокову мийку і намагатися закріпити її під стільницею.
 • Стільниці з мармуру, граніту і кварциту не дешеве задоволення. Їх купують заради красивих і функціональних кухонь. Стандартная металева мийка, встановлена зверху, може зіпсувати весь вигляд.
 • Замовляючи готову стільницю з вирізом під мийку, в жодному разі не встановлюйте її самі. Особливо, якщо хочете закріпити її знизу. Довірте таку роботу професіоналам. Наші фахівці зроблять монтаж швидко і якісно. Крім того, Вам пояснять, як правильно доглядати за робочою поверхнею, щоб вона служила довгі роки.

×

×